تبلیغات
مجله اینترنتی MT - داستان بازی کال اف دیوتی 7

مرتبه
تاریخ : 4 شهریور 90

همانطور که میدانید تمامی نسخه های فرد و البته نسخه ی دوم بازی ، مربوط به وقایع تحسین آمیز جنگ جهانی دوم بود ، ولی دیگر در این نسخه خبری از این وقایع ، حمله ی روسیه به فلان جا ، بازماندن بریتانیا در فلان عملیات و این حرفا نیست !! شما باید تمام فکر خود را بر روی به اتمام رساندن عملیات Black OPS ( عملیات سیاه یا Black Operations ) متمرکز کنید ، زیرا یک اشتباه باعث میشود تلاش و کوشش کلّ گروه بر فنا رود ! از مراحل سخت بازی میتوان به مرحله ای که در ویتنام رخ میدهد اشاره کرد ، مرحله ای که در آن تمامی ویتنامی ها وحشت را به وضوح به روی خود دیدند و وحشی شده اند ! حال با نزدیک شدن هر یک از آنها به شما ممکن است شما تکه تکه شوید و یا تا حدی زخمی شوید که دیگر نای راه رفتن نداشته باشید و آرزوی مرگ کنید ، زیرا قحطی ، هزار درد و مرض دیگر بر ویتنام حاکم است و مردم آن تشنه و گرسنه هستند. در این ماموریت کارهای زیادی از جمله منفجر کردن یک مکان ، کشتن عده ای از افراد و . . . بر دوش شما میباشد. ولی این داستان گهربار Black OPS را تشکیل نمیدهد ، این گوشه از داستان این عنوان میباشد.

داستان اصلی بازی در فرانسه ، آمریکا ، کوبا ، روسیه و قسمتی از آفریقای شمالی اتفاق می افتد. البته شما در هر یک از این کشور ها تنها نیستید ، بلکه یک ماموریت را با کمک دیگر افراد گروه باید به اتمام برسانید. همچنین یکی دیگر از ماموریتهای بازی ، در انگلستان در سال ۱۹۸۰ اتفاق می افتد. در این مامویت شما در نقش یک سرباز S.A.S میباشد و باید کارهایی را در سفارت ایران در انگلستان انجام دهید. البته این قسمت از داستان جای بحث زیادی دارد.

در کل داستان بازی در همین مکانها اتفاق می افتد و همین وقایع داستان اصلی بازی را تشکیل میدهد ، که امیدواریم از جذابیت خاصی برخوردار باشد.

 

گیم پلی :

به گفته ی سازندگان بازی ، بازی دارای گیم پلی جذاب و درگیرکننده ای میباشد که هر کسی را مجذوب خود میکند. به گفته ی آقای Lamia در گیم پلی بازی سراسر نو آوری مشاهده میکنید. در مرحله ی اول بازی که در روسیه رخ میدهد شخصیت بازی که تصویرش را در زیر میبینید ، به همراه دیگر اعضای گروهش از یک صخره پایین می آیند. بنابراین در این قسمت از بازی قسمت جدیدی را که آویزان شدن از صخره باشد را مشاهده میکنیم. به گفته ی آقای Josh Olin مدیر امور اجتماعی Trayarch شما با تجربه ی این عنوان قطعا انقلاب جدیدی را در بازیهای FPS حس خواهید کرد. قسمتی از بازی Cold War ( جنگ سرد ) میباشد و شما میبایستی آن اقسام از بازی را تنها با یک چاقو به اسم Machete جلو بروید. البته به یک کلت نیز مجهز هستید ، اما از آن استفاده نمیکنید ، مگر در مواقعی که وجودتان آشکار شود. در قسمت هایی از بازی شما میبایستی مخفی کاری را پیشه ی راه خود کنید و باید تنها با این امر مراحل بازی را جلو ببرید. سربازهایی در بازی وجود دارند که عضو گروه Black OPS هستند ، این سرباز ها به چند گروه تقسیم میشوند. این گروه ها به گروهای SAS (نیروی ویژه‌ی هوایی) ، SEALs (نیروهای دریایی، هوایی و زمینی) ، راه یابها و دلتا فورسها تقسیم میشوند. این افراد ، افرادِ آموزش دیده ای هستند که تنها جنگ و مبارزه را میشناسند ! همچنین در بازی راندن وسایلی همچون ماشین و بالگرد جنگی وجود دارد که البته راندن بالگردها کار آسانی نیست. به گفته ی Trayarch قسمت Multiplayer بازی بسیار زیبا خواهد بود و نسبت به عنوان WoW پیشرفت زیادی کرده است.

در یکی از مراحل برفی که در غرب روسیه بر فراز کوه های اورال انجام میگیرد ، شما عضو گروه SAS میباشید و ماموریت دارید به یکی از ساختمانها حمله کرده و تمامی کارکنان آن محل ( افرادی که بر ضد شما کار میکنند ) ، را قتل عام کنید. در آخر باید گفت ، به گفته ی سازندگان بازی ، گیم پلی این عنوان با گیم پلی و روند تمامی سری های COD فرق میکند و شما شاهد سبکی جدید از سری COD خواهید بود.

گرافیک :

گرافیک بازی بسیار زیبا و دلنشین میباشد. تمامی محیط های قابل استفاده در بازی بسیار زیبا و با نو آوری خاصی طراحی شده اند ، ظاهرا Trayarch اینبار خرج زیادی کرده است ، تا یک عنوان به یاد ماندنی را روانه ی بازار کند. نورپردازی بازی همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید بسیار عالی است. در بازی از رنگهای خاصی استفاده شده است که گرافیک بازی را بسیار زیبا ، دلچسب و فوق العاده میکند. پالت رنگی استفاده شده در بازی بسیار زیباست. قسمتهایی که در آنها درخت وجود دارند مانند جنگلها و . . . بسیار طبیعی و غیر قابل مقایسه با دیگر عناوین در سبک FPS هستند ، تمامی این امور همه و همه از وجود پالت رنگی فوق العاده ای است که در بازی استفاده شده است. همچنین تا کنون در بازی افت فریم حتی در حد خیلی کم هم دیده نشده است. چهره ی کارکتر ها در بازی نیز بسیار زیبا و بدون کمترین نقصی طراحی شده بود. Screen Tearing نیز با توجه به تریلر E3 اصلا در بازی دیده نشد که این امر طبیعی است ، زیرا ST تا به حال در هیچ یک از نسخه های COD دیده نشده است. همچنین Shadow ( سایه ) در بازی نیز بسیار زیبا کار شده اند، البته سایه های نزدیک زیباتر هستند. یک امر مهم دیگری که در گرافیک اینبازی دیده شد ، طراحی فوق العاده ی سلاح های بازی هستند که انصافا بدون کمترین نقصی طراحی شده اند. در آخر باید گفت این قسمت از بازی را شاید بتوان موفق ترین قسمت بازی دانست ، زیرا تاکنون با توجه به تیزر ها و تریلرهای بازی هیچگونه مشکل و نقصی در آن دیده نشده است

 

صداگزاری و موسیقی :

این قسمت در بازی نیز همچون اقسام دیگر عالی کار شده است. یکی از قسمتهای جدید که در گیم پلی بازی دیده شد ، این است که، کارکتری که هدایت آن دست شما میباشد ، در حین انجام مراحل با دیگر افراد گروه صحبت میکند. در نسخه های گذشته کارکتر بازی در حین انجام بازی اصلا صحبت نمیکرد ، مگر صدای نفس کشیدن او. دوبلاژ بازی بسیار زیباست و برای دوبله ی صدای کارکتر ها از بهترین دوبلور های آمریکایی استفاده شده است. لازم به ذکر است که شخصیت اصلی بازی بسیار کم حرف است و فقط در قسمتی از مراحل در بازی به حرف می آید ! همچنین صدای شلیک تفنگ ها ، صدای بالگردها و . . . بسیار عالی کار شده اند که جای گفتنی برای ما باقی نگذاشته است.

از موزیک در بازی نیز به نحو احسن استفاده شده است. منوی اول بازی که در آن قسمت هایی همچون New Campaign و . . . وجود دارد با موزیکی فوق العاده جذاب همراه است، همچنین در قسمتهایی در بازی، هنگامی که اوضاع وخیم میشود و دشنان به شما حمله میکنند ، موزیک جذاب و هیجان انگیزی پخش میشود که این امر در نسخه ی قبلی این سری یعنی COD MW2 نیز به وضوح با جذابیت کمتری نسبت به این نسخه دیده شد.

در کل هر دو قسمت موزیک و صداگزاری بسیار خوب کار شده اند و جای بحثی برای ما نگذاشته است !

طبقه بندی: ▼------>گیم،  گیم، 
برچسب ها: بازی، call of duty، call of duty7، call of duty- black ops،
ارسال توسط M T

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان