تبلیغات
مجله اینترنتی MT - نقد و بررسی کامل Assassin’s Creed Revelations

مرتبه
تاریخ : 16 اردیبهشت 91

امسال نیز یکی دیگر از سری بازی های Assassin’s Creed راهی بازار شد که یکی از مهمترین نسخه های از این سری از بازی ها به حساب می آید و بازیکنان می توانند پاسخ بسیاری از سوالات مهمشان را در این بازی بدست بیاورند. بدون شک، این نسخه برای آن دسته از طرفداران این سری از بازی ها که از سال 2007 تا کنون تمام نسخه های آن را دنبال کرده اند، بسیار جذاب خواهد بود. اتفاقاتی که در نسخه های قبلی رخ داده، باعث شده که این بازی از اهمیت بیشتری در بین سری بازی های Assassin’s Creed برخوردار باشد. Assassin’s Creed: Revelations یکی از بزرگترین بازی های Ubisoft در چند سال اخیر بوده و شاید به همین دلیل باشد که در کنار استودیوی Montreal، استودیوهای Ubisoft Annecy ،Ubisoft Massive ،Ubisoft Quebec ،Ubisoft Singapore و Ubisoft Bucharest نیز در ساخت این بازی نقش داشته اند.

داستان

درست پس از آن اتفاق عجیب که در آن دزموند (Desmond)، لوسی (Lucy) را به ظاهر می کشد، وارد ماجراهای این بازی خواهید شد. همه چیز نامشخص است. دزموند خودش را در جایی عجیب پیدا می کند. ساحلی مرموز که دزموند در آن به هوش می آید، مکانی است که به آن Animus Island گفته می شود. مکانی که روح و ذهن کاربران Animus می تواند در آن زندانی شود و دیگر راهی به دنیای واقعی پیدا نکند. دزموند در اولین لحظاتی که در این مکان عجیب سپری می کند، با شخصیتی مواجه می شود که از نسخه اول این سری از بازی ها نام آن گفته شده بود، اما تصویری از آن به نمایش درنیامده بود.

شخصیتی که قبل از دزموند به دنیای Animus آمد، اما به قربانی آن تبدیل شد. در این بازی دزموند برای اولین با شخصی روبرو می شود که در این سری از بازی ها با نام Subject 16 شناخته می شود. پس از صحبت های اولیه، 16 به دزموند می گوید که باید آخرین مأموریت جدش، اتزیو (Ezio) را به پایان برساند و با اطلاعاتی که از او و دیگر جدش الطیر (Altair) بدست می آورد، می تواند از Animus خارج شود و به دنیای واقعی بازگردد. در کنار داستان دزموند، بازی دو خط داستانی دیگر را نیز دنبال می کند. در Revelations دوباره در نقش اتزیو قرار می گیرید. او دیگر در دوران میان سالی به سر می برد و به مردی با تجربه و بسیار پخته تبدیل شده است.

او اینبار نه برای انتقام، بلکه برای یافتن جواب سوالاتی که سال ها در ذهنش نقش بسته اند، سفر تازه ای را آغاز کرده که او را به سرزمین جدش الطیر می برد. اتزیو به دنبال کتابخانه مخفی ای است که در آن به وسیله 5 کلید مختلف قفل شده است. اتزیو در اولین جستجوهایش به این موضوع پی می برد که صلیبیون (Templars) نیز به دنبال این کتابخانه هستند. اتزیو با پیدا کردن هر کدام از کلیدها، بخشی از اتفاقاتی که برای الطیر رخ داده را مشاهده می کند. اتفاقاتی که قبل و بعد از پیدا کردن Apple of Eden و کشتن المعلم برای او رخ می دهند. بازی به سوالات زیادی که درباره الطیر و سرگذشت Assassinها بعد از المعلم به وجود آمده بود، پاسخ می دهد.

قسمت های کوتاهی که کنترل الطیر را بدست می گیرید، بسیار جالب توجه هستند و نقش مهمی را در این بازی ایفا می کنند. در این عنوان اتفاقات مهمی برای 3 شخصیت اصلی رخ می دهند که واقعاً هیجان انگیز هستند. همه چیز بسیار مرموز پیش می رود و نمی توان حدس زد که قرار است چه اتفاقاتی در بازی رخ دهند. روند داستانی هر 3 شخصیت، تأثیر مهمی در داستان کلی بازی دارد و همین موضوع باعث شده که داستان بازی بسیار جالب و هیجان انگیز باشد. این نسخه آخرین بازی ای خواهد بود که ما در آن شخصیت اتزیو را مشاهده می کنیم و ماجراهای او در این بازی می تواند حکم آخرین شکار این قاتل پیر را داشته باشد.

گرافیک

در این نسخه از سری بازی های Assassin’s Creed شاهد گرافیک خوبی خواهید بود. همچنان طراحی های فوق العاده ای را از شهرهایی مانند قسطنطنیه در بازی شاهد خواهید بود. شهرها بسیار خوب و با جزئیات بالایی طراحی شده اند. از طرف دیگر، طراحی هنری بازی همچنان بسیار عالی است. نقش و نگارهای بسیار زیبایی روی در و دیوار شهر، لباس شخصیت ها و... دیده می شوند که زیبایی بازی را چند برابر کرده اند. تنوع طراحی ها به خصوص در طرح هایی که برای لباس ها به کار رفته، واقعاً عالی و بسیار زیبا است. طراحی لباس ها، توجه به معماری شهرهای قدیم و سایر موارد نیز در این بازی بسیار عالی بوده و همین موضوع باعث شده که شبیه سازی خوبی را در این بازی از دوران قدیم شاهد باشیم.

از طرف دیگر در این بازی، شاهد تغییرات آب و هوایی نیز هستیم. به طور مثال، اولین مراحل بازی در سرزمین های برفی و طوفان های زمستانی اتفاق می افتند. انیمیشن ها و طراحی صورت شخصیت های بازی نیز پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. این موضوع در طراحی صورت شخصیت های اصلی بازی مانند دزموند و اتزیو به خوبی دیده می شود. انیمیشن های شخصیت ها بیشتر شده اند و این موضوع در مبارزه ها بسیار خودنمایی می کند. در کنار تمام زیبایی های محصور کننده ای که این بازی پیش روی شما قرار می دهد، مشکلاتی مانند افت فریم و برش صفحه همچنان در بازی دیده می شوند و این موضوع از زیبایی های بازی کاسته است.

بازی دارای Draw to Distanceهای فوق العاده ای است و در مکان های بسیار بلند شاهد مناظر بسیار زیبایی خواهید بود. در این نسخه همچنان طراحی ساختمان های تاریخی مشهور بسیار عالی صورت گرفته و زیبایی این قسمت ها زمانی بیشتر می شود که وارد این ساختمان ها می شوید. در آخر نیز باید به این موضوع اشاره کرد که جلوه های ویژه مانند انفجارها و تخریب پذیری محیط نیز در سطح خوبی قرار دارند و باعث شده اند که بازی در قسمت های مختلف هیجان بیشتری را به بازیکنان منتقل کند. مخصوصاً که در صحنه های سینمایی بازی انفجار و تخریب های زیادی را مشاهده خواهید کرد.

موسیقی/صداگذاری

از پیشرفت های خوبی که در این نسخه شاهد آن خواهید بود، می توان به هماهنگی بیشتر حرکت لب های شخصیت های بازی با دیالوگ های آن ها اشاره کرد. پیشرفت انیمیشن های صورت باعث شده که این موضوع بهتر از سایر نسخه ها به نظر برسد و دیالوگ ها به شکل بهتری توسط آن ها در بازی بیان شوند. از طرف دیگر، همچنان صداگذاری خوبی روی شخصیت های بازی صورت گرفته است. تنوع دیالوگ های بازی نیز بسیار خوب است. این موضوع بیشتر در زمانی به چشم می خورد که در شهر در حال گردش هستید و صدای صحبت مردم را می شنوید. انواع و اقسام گفتگوها را بین مردم شاهد خواهید بود که در نوع خودش بسیار جالب است.

حتی این دیالوگ ها با توجه به نوع گردش شما در شهر نیز تغییر می کند! گوش کردن به این صحبت ها نیز می تواند بسیار جالب توجه باشد. از طرف دیگر، صداگذاری روی محیط بازی نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد. صدای پرندگان مختلف و حشراتی مانند جیرجیرک که صدای آن ها در شب شنیده می شود، باعث شده که به خوبی احساس کنید که در محیط بازی قرار گرفته اند. موسیقی ها همچنان توسط  جسپر کید (Japer Kyd) ساخته شده و همان حال و هوای نسخه های گذشته را دارند. این قطعات می توانند شما را جادو کنند و کاری کنند که تنها به آن ها گوش فرا دهید و بازی را رها کنید. هماهنگی خوب موسیقی ها با محیط شما را به خوبی در فضای بازی قرار خواهد داد.

گیم پلی

قسمت های پلتفرمر و اکشن همچنان بدنه اصلی بازی را به خودشان اختصاص داده اند. در این بازی برای اولین بار با 3 شخصیت اصلی این سری بازی خواهید کرد و همین موضوع باعث شده که روند بازی بسیار هیجان انگیز و دوست داشتنی باشد. برای این نسخه سلاح های جدیدی طراحی شده که تأثیر زیادی در جریان بازی گذاشته اند. یکی از این سلاح ها یک Hookblade است که اتزیو از آن استفاده می کند. وسیله ای که کاربردی همانند تیغه های مخفی او دارد، اما کارایی بیشتری دارد و قابلیت های جدیدی را برای اتزیو فراهم می کند. به طور مثال، می توان به وسیله Hookbladeها طناب هایی که روی شهر کشیده شده را گرفت و به قسمت های مختلف سر خورد.

همچنین Hookblade در زمان پرش های بلند و قسمت های پلتفرمر کمک زیادی به شخصیت اصلی بازی می کند. در مبارزه ها نیز می توان به وسیله آن ضربه های بسیار هیجان انگیزی را اجرا کنید. قسمت های پلتفرمر بازی همچنان بسیار سریع و هیجان انگیز هستند و بسیار خوب در بازی پیاده سازی شده اند. زاویه دوربین در قسمت هایی که به دنبال 5 کلید اصلی بازی هستید، شباهتی به بازی Uncharted پیدا می کند و نماهای بسیار خوبی را به شما نشان می دهد. در این نسخه قسمت های پلتفرمر بازی دیگر آن حالت خسته کننده نسخه های قبل را ندارند و در طول این قسمت ها شاهد درگیری ها و یا تخریب پذیری هایی خواهید بود که بسیار هیجان انگیز از کار درآمده اند.

قسمت های اکشن بازی نیز با کمک ضربه های جدید و صحنه های سینمایی تازه ای که در زمان اجرای فنون و از بین بردن دشمنان به نمایش درمی آیند، بسیار جالب توجه شده اند. صحنه های اکشن بازی با توجه به اینکه می توانید از سلاح های مختلفی در طول بازی استفاده کنید، بسیار جالب هستند، مخصوصاً نمایش برخی از Takedownهای بازی نیز در نوع خودشان بسیار نفس گیر کار شده اند. یکی دیگر از قدرت هایی که در این بازی از آن استفاده می کنید، حالت جدیدی از قابلیت Eagle Vision است. با این قابلیت می توانید دشمنان مختلف را ردیابی کنید، مکان های مخفی را پیدا کنید، مسیر حرکت دشمنان را پیدا کنید و کارهایی که دشمنان قبلاً در یک منطقه انجام داده اند را مشاهده کنید.

در این نسخه قابلیت استفاده از بمب های بیشتری را نیز خواهید داشت. در نسخه های قبلی تنها به بمب های دودزا دسترسی داشتید، اما Revelations به بمب های انفجاری و سمی نیز دسترسی دارید. در این عنوان می توانید بیش از 300 نوع بمب مختلف خلق کنید. این بمب ها زمانی که قصد مخفی-کاری دارید و می خواهید توجه نگهبان ها را به سمت دیگری جلب کنید، کاربرد دارند. یکی دیگر از قسمت های جالب بازی، این است که اتزیو در این نسخه واقعاً به یک رهبر قدرتمند تبدیل شده و قدرت مدیریت خوبی در جنگ دارد. در Revelations، با بخش هایی مواجه می شوید که در آن ها اتزیو از دور روی یک نبرد نظارت دارد و با دستوراتش، سربازانش را در قسمت های مختلف قرار می دهد.

این قسمت نیز در نوع خودش بسیار جالب است، چرا که برای اولین بار در این سری از بازی ها دیده می شود. تنوع مراحل نیز بهتر شده و همانند نسخه های قبلی شاهد قسمت های مختلفی در طول بازی خواهید بود، اما همان طور که گفته شد، به دست گرفتن 3 شخصیت قابل بازی در این عنوان واقعاً هیجان انگیز است و به تنهایی می تواند گیم پلی بازی را جالب کند. قسمت چندنفره نیز در این نسخه بسیار بهتر شده و مدهای جدیدی که برای آن طراحی شده اند، این بخش را بسیار هیجان انگیز کرده است. تنوع شخصیت ها و قدرت های مختلفی که هر کدام از آن ها دارند، باعث زیبایی این بخش شده است. در این بخش بازیکنان همچنان می توانند شخصیت های خود را به طور دلخواه طراحی کنند و از سلاح های مختلفی برای بازی کردن با آن ها استفاده کنند. گیم پلی بازی همچنان هیجان انگیز و جالب از کار درآمده، اما وجود برخی باگ ها و افت فریمی که قبلاً به آن اشاره کردیم، باعث شده که روند بازی کمی با مشکل همراه باشد. در کل روایت بازی و سیری که طی می کند، بسیار خوب از آب درآمده است.

قسمت های اول-شخص نیز در بازی حضور دارند. حالت جالبی که تنها برای شخصیت دزموند طراحی شده است. در این قسمت ها کنترل دزموند را بدست می گیرید که به قسمت های مختلف Animus می روید و با امکانی که بازی به او می دهد، باید مسیری برای رسیدن به قسمت های مورد نظر خلق کنید. در این قسمت ها، بازیکنان با سرگذشت دزموند آشنا می شوند. این قسمت ها در Animus Island قرار دارند و بازیکنان با مراجعه به آن ها می توانند با شخصیت دزموند بیشتر آشنا شوند. البته این قسمت در مقایسه با بخش هایی که کنترل الطیر و اتزیو را بدست می گیرید، از هیجان کمتری برخوردار است، اما حداقل شما را برای مدتی از محیط جنگ و اکشن بازی دور می کند. روند بازی در این قسمت به شکلی است که تنها باید به صحبت های دزموند و اطلاعاتی که درباره او داده می شوند، توجه کنید. البته می توانید بازی را به اتمام برسانید و حتی سری هم به این قسمت ها نزنید.

نتیجه گیری

Assassin’s Creed: Revelations یکی از نسخه های خوب این سری از بازی ها است. گر چه مشکلات همیشگی این سری از بازی ها در این عنوان هم دیده می شوند، اما باید به این موضوع هم اشاره کرد که بازی پیشرفت های خوبی داشته که نمی توان آن ها را نادیده گرفت. البته روند گیم پلی بازی نیز رفته رفته دارد تکراری می شود. همین مسئله باعث شده که نیاز به یک وقفه کوتاه در عرضه این سری از بازی ها احساس شود.

طبقه بندی: ▼------>گیم،  گیم، 
برچسب ها: دانلود، بازی، گیم، game، اساسین، اساسین کرید، اساسینس کرید، Assassin’s Creed، Assassin’s Creed Revelations، بازی شمشیری، بازی اسطوره ای، نقد، نقد بازی، سری بازی های Assassin’s Creed،
ارسال توسط M T

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان