تبلیغات
مجله اینترنتی MT - آشنایی با اتومبیل رانا RUNNA

مرتبه
تاریخ : 10 خرداد 91

در طراحی ظاهری " رانا" با ارائه سیمایی متفاوت جهت معرفی برند ایران خودرو, مدرنیته و پویایی به بیننده القا می شود بی آنکه اهداف قیمتی را تحت تاثیر قراردهد. چهره ای کاملا نو در جلو و عقب شامل در صندوق عقب و موتور, سپرها, چراغها و گلگیرها و همچنین طرحی قوی, ساده و کاربردی برای داشبورد و دیگر تزئینات داخلی را می توان مشاهده کرد.

رانا  Runaساختار بدنه "رانا" از نوع سه محفظه ای بوده و از ورق های فولادی فرم داده شده ساخته شده که با توجه به عملکرد آن دارای ضخامت 0.7 تا 2.5 میلی متر است. از ورق های فولادی با استحکام بالا برای اجزایی استفاده می شود که مقدار تنش آن ها بسیار زیاد است, مانند تکیه گاه های سازه ای جلو و یا رام موتور, این امر هم باعث استحکام بیشتر و هم کاهش وزن حدود 50 درصد برای دستیابی به ورق های معمول می شود که برای مقاومت در برابر تنش های مشابه و شدید می بایست ضخامتی دو برابر آنچه گفته شده داشته باشند.

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در طراحی یک محصول جدید در شرکت ایران خودرو, ایمنی خودرو شامل ایمنی فعال و غیر فعال است. ایمنی فعال از اجزای مکانیکی و همچنین رفتار دینامیکی خودرو برای پرهیز از تصادف استفاده می کند, در حالی که ایمنی غیرفعال در حقیقت با استفاده از گزینه های مختلف سعی دارد خسارات و صدمات جانی ناشی از تصادف را کاهش دهد و بدون اغراق باید گفت " رانا" خودرویی است با سطح ایمنی خودروهای مدرن جهان, چه در بخش ایمنی فعال و چه در بخش غیر فعال.

رانا

رانا داری موتور  1600 سی سی   16 سوپاپ بوده و از 110 اسب توان در دور 5800   و   گشتاور 142 نیوتن متر در دور 4000  برخوردار است. این موتور  بنزین سوز بوده اما قابلیت ارایه به صورت دوگانه سوز را نیز دارا است. این موتور در سیکل ترکیبی   6/6 لیتر و در جاده 5.4  لیتر در هر صد كیلومتر سوخت مصرف می كند.

runna  رانا

  موتور ملی EF از دیگر گزینه های مورد نظر برای این محصول است. این موتور نیز دارای  16 سوپاپ و 125 اسب توان در دور 6000  در حالت بنزین و 103 اسب توان در دور 6000 در حالت گاز سوز است.

موتور رانا  Runna

 گشتاور 160 نیوتن متر در دور 4500  در حالت بنزین و 135 نیوتن متر در دور 4500  در  حالت گاز سوز از دیگر ویژگی های این موتور به شمار می رود. موتور ای اف پایه گازسوز است اما قابلیت ارایه به صورت بنزین سوز را نیز دارد.

 قابلیت نصب موتور دیزل نیز برروی این خودرو  وجود دارد.

 

خودروی رانادر دو نوع اصلی ارایه می شود.

  • ·         در نوع اول كه دو حالت شامل گیربکس دستی / بنزین سوز و  گیربکس دستی / دو گانه سوز را در بر دارد، تجهیزاتی از قبیل ایربگ راننده، کولر، فرمان هیدرولیک و پخش MP3 با ورودی USB دیده شده است.
  • ·         نوع دوم این محصول،  گیربکس دستی / بنزین سوز، گیربکس اتوماتیک / بنزین سوز و گیربکس دستی /دو گانه سوز  را در بر دارد و تجهیزات آن شامل ایربگ راننده و سرنشین،  ترمزهای ضد قفلABS ،  شیشه بالابرهای برقی،  تنظیم برقی آیینه ها،  فرمان هیدرولیک، کولر و پخش CD/MP3 با ورودی USB است.
نمای داخلی رانا

نمای داخلی رانا

نمای داخلی Runna

مشخصات فنی رانا Runa

  نوع موتور

4 سیلندر- خطی

cc  حجم موتور

1600

hp  حداکثر توان موتور

108@5600 rpm

Nm  حداكثر گشتاور

142Nm@4000 rpm

  نسبت تراكم

10.5:1

  تعداد سوپاپ

16

  نوع سوخت

بنزین بدون سرب

  سیستم انژكتوری

پاشش چند نقطه ای مرحله ای

  استاندارد حد آلایندگی

Euro-III-IV-V

kmih  حداکثر سرعت

193

  شتاب صفرتا 100كیلومتر/ ثانیه

11

  سیستم انتقال قدرت

5دنده دستی

  ترمز ضدقفل

ABS

  ترمز جلو

دیسكی با سیستم خنك كاری

  ترمز عقب

كاسه ای

  مصرف سوخت (در 100 كیلومتر ) خارج شهر

6.6

  نوع فرمان

هیدرولیک

دریافت کاتالوگ
طبقه بندی: ▼----->عمومی،  متفرقه، 
برچسب ها: ماشین، ایران خودرو، رانا، خودرو، خودرو های ملی، محصول جدید ایران خودرو رانا، runna،
ارسال توسط M T

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان