تبلیغات
مجله اینترنتی MT - عجیب ترین شغلهای ایران

مرتبه
تاریخ : 21 خرداد 91
عجیب ترین شغل های ایران را بشناسید !

هشدار: «شاید برایتان خنده دار باشد اما این یک مطلب کاملا جدی است.» همین دوروبر خودمان آدم هایی زندگی می کنند که صاحب مشاغلی عجیب هستند. اغلب این مشاغل خنده دار به نظر می رسند اما خیلی ها به صورت کاملا جدی آنها را انجام می دهند. اینکه این مشاغل خنده دار چقدر برای صاحبانشان درآمدزا هستند، سوالی است که نمی شود دقیق به آن پاسخ داد. اما باور کنید یا نه از هر چیزی می شود پول درآورد، حتی اگر آن چیز سوسک باشد!

مغز خالی کن

خوراک مغز دوست دارید؟ مغز گاو و گوسفند برای خیلی ها یکی از لذیذترین غذاهای جهان است. این مغزهای چیده شده در ویترین یخچال پروتئین فروشی ها یا ساندویچ فروشی ها چگونه تا لای نان و دهان شما می رسند؟ مغز خالی کنی شغلی رسمی و محترمانه است و فردی که چنین حرفه ای را انتخاب می کند باید هر روز در کشتارگاه ها حاضر شود، سر حیوان ذبح شده را روی میز قرار دهد یا به یک قلاب آویزان کند و سپس جمجمه را شکافته و مغز آن را که در برخی از کشورها غذایی بسیار لذیذ محسوب می شود، خارج کند.

کنترل چی تخم مرغ ها

کار کنترل چی تخم مرغ ها بررسی تخم مرغ ها از نظر ترک و اختلالات دیگر قبل از درجه بندی و مهر تایید زدن روی آنهاست. اگر عادت به نوشیدن زیاد چای یا قهوه دارید، نباید این شغل را انتخاب کنید، چون وقت این کار را به دست نمی آورید و حتما در این حرفه با شکست مواجه می شوید.

عجیب ترین شغل های ایران را بشناسید !

دادزن

این حرفه هم از حرفه های نسبتا قدیمی در حوزه مشاغل عجیب و غریب است. حتما این آگهی را در کوچه و خیابان دیده اید که: «به یک دادزن نیازمندیم «دادزن ها معمولا در ورودی پاساژها یا مغازه ها مستقر می شوند و همان طور که از عنوانشان مشخص است، با داد زدن و بیان مشخصات کالاهای درون مغازه، مشتری جذب می کنند. دادزن ها در خط های تاکسی هم با فریاد زدن مسیرها و راهنمایی مسافران به درون تاکسی ها صاحب درصدی از درآمد روزانه راننده تاکسی ها می شوند. قبل ترها در سینماها هم کاری برایشان پیدا می شد. جمله «بشتابید، بشتابید…» را هنوز هم می شود در فیلم های قدیمی از دهان یک دادزن مقابل گیشه سینما شنید.

عجیب ترین شغل های ایران را بشناسید !

رنگ کار مرکبات

حکایت همان حکایت گنجشک را رنگ کردن و جای قناری فروختن است. مسوولیت رنگ کار مرکبات این است که با کمک مواد شیمیایی مانند گاز اتیلن و بخار آب کافی به محصولات نارس چیده شده رنگ و ظاهری طبیعی ببخشد و کاری کند که این میوه ها کاملا رسیده به نظر برسند.

سوسک کش

فکر نکنید حالا یکی می آید خانه تان و با دمپایی ابری می افتد به جان سوسک ها، این حرفه همان سمپاشی اماکن برای از بین بردن سوسک هاست اما نکته جالب اینکه بعضی ها برای تبلیغ حرفه خود ابتکار به خرج می دهند. مثلا این آگهی: پس از سمپاشی محل هر سوسک پیدا شده را دانه ای ۱۰۰ تومان خریداریم!

تاجر هسته آلبالو

بحث و جدل درباره اینکه همبرگرها و کباب هایی که بیرون عرضه می شوند چند درصد گوشت دارند هنوز به پایان نرسیده بود که کار به تردید درباره خالص بودن لواشک ها و محصولاتی از این دست هم رسید. کار عده ای خرید هسته آلبالو از کارخانه های معتبر و خردکردن و استفاده از آنها در محصولات خودشان برای افزایش وزن و کاهش هزینه ها است!

گریه کن

فضای اجتماعی دوروبر ما تبدیل به یک سالن سینمای بزرگ شده است. کم پیش می آید که بروز احساسات آدم ها واقعی باشد و حالا این دیگر یک واقعیت است که جماعت صبح تا شب در حال نقش بازی کردن هستند. به این ترتیب عجیب نیست که هنروران سینما هم وارد عرصه های اجتماعی شده باشند. گریه کن ها کارشان دریافت پول و حضور در مراسم ختم و عزا برای پرشورشدن مراسم است. باورکن آنها برای مرده طوری گریه می کنند که می میری از خنده!

جداکننده جوجه های نر و ماده

این شغل بسیار شبیه به افسانه سیزیف است که هر روز قطعه سنگی به بالای کوه می برد و بعد سنگ از قله به پایین فرو می افتاد و باز باید سنگ را بالا می برد و باز سقوط می کرد و باز… فردی که چنین شغلی را برعهده می گیرد، باید هر روز به میان خیل عظیم جوجه های تازه از تخم درآمده برود تا پی ببرد کدام نر و کدام ماده هستند، در پایان هم آنها را از یکدیگر جدا کند.
طبقه بندی: ▼----->عمومی،  مطالب جذاب و خواندنی، 
برچسب ها: عجیب، ترین، شغل، مشاغل، عجیب ترین مشاغل ایران،
ارسال توسط M T

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان